Partneriai ir rėmėjai:
  • http://www.animal.lt
  • http://www.k-9.lt
  • http://www.champ-europe.com
  • http://www.rolandaszeimys.lt
  • http://www.stovyklos.net
  • http://www.kedainiugrudai.lt
  • http://www.kobushi.lt
  • http://www.kika.lt
  • http://www.manofm.lt
  • http://www.hotfm.lt
Paremkite beglobius gyvūnus:


Tarptautinis biatlonas su šunimis „Latvija 2012“

Vaizdo medžiaga : Nuorodos » Nuaro klubas - varžybose "Biatlon 2012 Latvija"

Nuotraukos : Foto galerija » Tarptautinis biatlonas su šunimis "Latvija 2012"

Šių metų, rugpjūčio 24d.šunų dresūros klubo „Nuaras“ nariai: Kamilė Bajorūnaitė, Erikas Vitkauskas, Paulina Tarvydaitė ir instruktoriai Vytautas Gustaitis, Martynas Gustaitis su palaikymo komanda išvyko į tarptautinį šunų biatloną, kuris vyko Latvijoje, mieste Rēzekne.


 

Pirmąją dieną, kai tik atvažiavome į Latvijos poligoną, iškart ėjome apžiūrėti trasos. pirmoji trasos dalis , tai 2-3km ilgio kelias miškinga, pelkėta vietove, kurios eigoje reikėjo įveikti keletą kliūčių: piramidę, vamzdį ir net pavežti šunį karučiu. Šis ratas buvo ypač paprastas. Tačiau, tolimesnių sunkumų daugelis tikrai pabūgo. Antrajai trasos daliai buvo parinktas melioracinis kanalas iki pusės pripildytas dumblu, tuneliu kurį turėjo įveikti tiek šuo, tiek šuns vedlys,  nusikaltėlio (figūranto) sulaikymas, šaudymas ir dar 6-7km trasa su įvairiausiomis kliūtimis. Perėję trasą ne vienas nubraukė nuo kaktos prakaito lašus. Kai pagalvoji, kad tu nuėjai šį atstumą ir supranti, kad tau teks jį nubėgti, tiesiog ima linkti kojos.

Apžiūrėję trasą, važiavome į laikiną gyvenamąją vietą. Biatlonininkai ėjo ilsėtis, apmąstyti matytus vaizdus ir trasą. Kūrė strategijas, kur lėčiau ar greičiau bėgti, kad jėgų užtektu visam ruožui įveikti. Visi jaudinosi, juk atstovauti teks ne tik patiems už save, bet ir už klubą bei savo gimtąją šalį- Lietuvą.

Išaušo rytas. Pasivedžiojom šunis, pagirdėm, jaunesnių šuniukų vedliai priminė keturkojams bendro paklusnumo pratimus, kurių prireiks varžyboms. Visi dalyviai buvo išrikiuoti ir tarptautinės biatlono varžybos buvo iškilmingai paskelbtos atidarytomis, o dalyviai patraukė link savojo transporto ir lėkė į  biatlono trasos pradžią. Pirmuosius leido pareigūnus, tarp kurių buvo ir trys lietuviai. Prabėgus pareigūnams išleido ir civilius asmenis, tarp kurių buvome mes  ir kiti varžovai. Pirmoji iš mūsų komandos startavo Kamilė Bajorūnaitė su savo šuniu Toriu, po jos išbėgo Martynas Gustaitis su paskolintu šuniu Rokiu, kadangi jo pačio šuo dar yra per jaunas dalyvauti. po kurio laiko išbėgo Erikas Vitkauskas su savo kale Bona, kuriam likimas pakišo koja ir jam teko nutraukti savo bėgimą, prie starto linijos neatsiliko ir  Paulina Tarvydaitė su paskolintu šuniu Bramu. Palydėjome vieni kitus plojimais, riksmais ir žinoma, kaip be mūsų vėliavnešio (Lino Makštučio), tapusio musų talismanu.

Išbandymas buvo geras visiems. Azartas neaplenkė nei vieno. "Kai kojos įstringa "dumble", ir jas gali ištraukti tik rankų bei šuns pagalba pamiršti viską išskyrus tikslą – išsvajotąjį finišą. Kai pamatai priešais bėgantį varžovą, nežinia iš kur atsiranda jėgų jį aplenkti, kai atrodo, kad imsi ir tuoj pasiduosi iš niekur nieko atsiranda antras kvėpavimas, kai atrodo, kad dar daug liko ir pamatai paskutinę užduoti, kad ir kokia ji nemaloni būna, tu ja įveiki su didžiausiu malonumu, tai neapsakomas jausmas. Šuo tampa ne tik geriausiu tavo draugu, bet tavo pačio dalimi, pradedi labiau raginti šunį, nes nuo šuns ypatingai priklauso geras rezultatas, nes jeigu šuo nesupranta ir nevykdo vedlio komandų, tai prideda labai daug baudos taškų verčiamų minutėmis. Patriu tai išbandyti kiekvienam". Prabėgę dalyviai lindo po dušu nusiprausti netik savo prakaitą, bet ir visas "gėrybes" atsineštas kartu iš trasos. 

 


Susumavus rezultatus atėjo eilė apdovanojimams.

Martynui Gustaičiui atiteko 2-troji vieta tarp vyrų civilių. Paulina Tarvydaitė atbėgo 3-čioji bendroje moterų klasės įskaitoje. Kamilė Bajorūnaitė buvo jauniausia dalyvė biatlone, bet parodė tikrai ne blogiausią rezultatą, ji liko 22 iš 35 liaudies klasėje!

 

 

Straipsnį parengė: Paulina Tarvydaitė